Veľkonočný potravinový balíček

Neľahká situácia týchto dní ovplyvnila aj deti z rodín v hmotnej núdzi, ktoré sú tiež zraniteľné a nemajú to ľahké ani s jedlom. Aj napriek tejto vážnej situácii sa podarilo OZ Zrniečka pre sny pomôcť potravinami pre 20 rodín, ktoré to potrebujú najviac, a aspoň čiastočne zlepšiť momentálnu situáciu, v ktorej sa nachádzajú. Vďaka dobrým ľuďom, a v spolupráci Delicates Brojo, kde sa nákup pripravil, sme ich mohli obdarovať balíkom potravín, z ktorých si mohli uvariť kompletný obed, niečo dobré upiecť, a nezabudli sme ani na ovocie.

V potravinovom baličku bolo kurča, 1 kg ryže, 1 veľké maslo, 2 druhy cestovín, 10 vajec, zavárané uhorky, majonéza, 2 kg zemiakov, 2 konzervy zeleniny - hrášok, kukurica, broskyňový kompót, stolný olej, 1 kg cukru, 1 kg múky, 2 kg pomarančov, 2 kg jabĺk, chlieb, vianočka – dohromady za cca. 30,- Eur.

Dlhoročná spolupráca nášho OZ Zrniečka pre sny s Pekárňami Brojo sa odzrkadlila aj tentokrát v podobe chleba a vianočky zdarma do každej rodiny. Ba čo viac, pomoc bude pokračovať aj ďalej po dobu krízy, a tak si rodina môže vyzdvihnúť raz do týždňa čerstvý chlieb. Na to im bude slúžiť naša kartička.

Veľká vďaka patrí aj našim mladým dobrovoľníkom, Petre a Vladovi, ktorí rozviezli potraviny pre rodiny, ktoré si nemali ako balíček vyzdvihnúť, pričom boli dodržané prísne hygienické zásady a odovzdali ich pri dverách.

V týchto ťažkých chvíľach je pomoc a solidarita veľmi dôležitá, hlavne pre ťažko skúšané rodiny s deťmi má pomoc ešte väčší rozmer. Obdarované rodiny si to veľmi vážili a boli vďačné za takýto štedrý potravinový balíček, ktorý im pomôže aspoň trochu zlepšiť situáciu, a pevne veríme, že je len dočasnou krízou a skoro svitne na lepšie časy. Pomáhať môže každý, len sa treba poobzerať vo svojom susedskom okolí, a ľahko zistíte, kto potrebuje pomoc.

Ďakujeme všetkým za podporu a pomoc pre tých, čo to potrebujú ešte viac ako inokedy.