Obdarovací vianočný stromček

Napriek ťažkej pandemickej dobe, v ktorej sa všetci nachádzame, je veľa pozitívne naladených ľudí, ktorí chcú pomáhať a tešia sa spolu s nami na „Obdarovací vianočný stromček“, v ktorom pripravujeme darčeky pre deti z rodín v hmotnej núdzi, ktoré to najviac potrebujú.

Veľmi sa nám darí hlavne v spolupráci s katolíckou farnosťou a niektorými miestnymi firmami, ktoré tento projekt podporujú a aktívne sa zúčastňujú prípravou darčekov.

Vianočný stromček s ozdôbkami bude v našom kostole a kaplnke od 1. adventnej nedele.

Ako postupovať:

Z pripraveného vianočného stromčeka si zoberieme jednu papierovú ozdôbku, na ktorej sú uvedené tieto údaje:

  • Číslo - patrí niekomu zo zoznamu detí z rodín, ktoré sú v hmotnej núdzi
  • Krstné meno
  • Vek

Niektoré ozdôbky budú mať aj želanie a bližšie informácie o veľkostiach. Ak nie, kúpte veci, kde veľkosť nerozhoduje alebo o trochu väčšie, deti dorastú ;-)

Podľa týchto základných údajov vyberiete a kúpite užitočný darček - podľa uváženia napr. čiapku, rukavice, šál, ponožky, ..., tričko, sveter, bundu, mikinu, knihu - poprípade, ak ide o malé dieťa, aj malú hračku. Všetko podľa vlastného výberu v hodnote cca 15,- až 20,- Eur. Potom starostlivo zabalíte do vianočného papiera. Na vrch balíčka nalepíte tú papierovú ozdôbku, čo ste zobrali zo stromčeka, aby sa Váš darček dostal podľa zoznamu k obdarovanému na správnu adresu.

Je to veľmi krásny pocit, keď dokážete pripraviť darček pre niekoho, koho vôbec nepoznáte, s láskou a ešte urobíte aj dobrý skutok. Pomáhať je ľudské a obdivuhodné. Obdarované deti sú veľmi vďačné a vážia si darčeky, ktoré dostanú, a ešte im aj pripravíte výnimočné Vianoce, pretože väčšina z nich ani darček neočakáva.

Prosíme Vás, aby darčeky boli užitočné, praktické a primerané veku.

Hotový a zabalený darček odovzdajte naspäť do 9. decembra 2022 do 12:00 hod., aby sme mohli darčeky rozniesť s pomocou dobrovoľníkov včas, ešte pred Vianocami. Preto Vás veľmi pekne prosíme, aby sa termín odovzdania darčekov dodržal a nemuseli sme sa potom do niektorých rodín pre neúplnosť darčekov opätovne vracať.

VOPRED VŠETKÝM, ČO DARČEKY PRIPRAVIA, SRDEČNÉ ĎAKUJEME A PÁN BOH ZAPLAŤ!

Občianske združenie ZRNIEČKA PRE SNY

Mgr. Katarína Beranová, 0948 515 749

Stromčeky budú umiestnené:

  • Bonfiglioli
  • Kostol Navštívenia Panny Márie v PB
  • Kostol Panny Márie Lasaletskej, Saletini Rozkvet
  • Medeko
  • Danfoss
  • Mestský úrad Považská Bystrica
  • Thyssenkrupp - PSL

Vianočný stromček s ozdôbkami bude v našom kostole a kaplnke od 1. adventnej nedele.

Hotový a zabalený darček odovzdajte naspäť do 9. decembra 2022 do 12:00, aby sme mohli darčeky rozniesť s pomocou dobrovoľníkov včas, ešte pred Vianocami.


obdarovaci-vianocny-stromcek-12-rocnik-2022-01.jpg
obdarovaci-vianocny-stromcek-12-rocnik-2022-03.jpg