Za krajšiu Považskú Bystricu

 

 

Jar už prišla a pre vás v školách okrem každodenných vzdelávacích povinností to znamená aj starostlivosť o školskú záhradu a okolie školy. Tak teda, nech sa páči, s chuťou a elánom do toho, alebo: „Hurá do školskej záhrady!“

V rámci uvoľňovania opatrení chceme obnoviť tento tradičný projekt, a preto vyzývame všetky materské, základné a stredné školy, aby sa zapojili. Pobyt na čerstvom vzduchu je tiež prospešný.

Zapojiť sa do tohto projektu sa skutočne oplatí. Prečo? Na prvé tri miesta čakajú pekné finančné odmeny, za ktoré si škola môže zakúpiť učebné pomôcky, ktoré potrebuje. Za prvé miesto dokonca môžu ísť na výlet alebo exkurziu (1. miesto: 500 EUR, 2. miesto: 400 EUR, 3. miesto 300 EUR).

Niektoré úspešné školy už len budú pokračovať a vylepšovať to, čo v predchádzajúcich rokoch vytvorili. Druhí sa môžu rozhodnúť pre niečo nové, nápadité, estetické a pútavé pre oči a okolie. Čo všetko do toho patrí? Zveľadenie a skrášlenie školskej záhrady alebo okolia školy, postaráte sa o pestrofarebnú výsadbu trvaliek, kvetov, okrasných rastlín, obnovíte alebo vybudujete kvetinové skalky alebo záhony. Patria sem aj školské aktivity v rámci skrášľovania verejných priestranstiev alebo ochrana a starostlivosť o životné prostredie a prírodu. Toto všetko bude zohľadnené pri hodnotení porotou. Radi odmeníme aj aktívnych jednotlivcov, ktorí najviac prispeli tvorivou aktivitou a sú príkladom aj pre ostatných spolužiakov.

Keď budete v akcii v okolí školy, zavolajte - prídeme, pomôžeme, poradíme. A čo je dôležité, nezabudnite poslať fotografie ako na projekte spoločne pracujete. To bude vaše vysvedčenie, a zároveň aj dôkaz o vašej aktivite. Vopred ďakujeme!

Vyhodnotenie projektu Za krajšiu Považskú Bystricu bude do 5. júna 2021, slávnostné vyhlásenie výsledkov bude dňa 5. júna 2021 a ceny odovzdáme na konci júna 2021.

 

OZ Zrniečka pre sny, Katarína Beranova, Mgr., 0948 515 749