Obdarovacie vianočné stromčeky

Vianoce sú už pred dverami a Občianske združenie Za krajšiu Považskú Bystricu chystá 3. ročník projektu Obdarovacie vianočné stromčeky. Pripraviť a zabaliť užitočný darček pre deti, ktoré to najviac potrebujú, lebo rodičia sú v hmotnej núdzi môže dobrovoľne ten, kto má ochotu nezištne pomáhať a robiť radosť druhým. Projekt sa začína prvou adventnou nedeľou.

Myšlienka urobiť radosť niekomu, koho nepoznáme, niekomu, kto to ani neočakáva, ale možno len sníva, nás naplní láskou, ktorá je ešte bohatšia, silnejšia a rastie v nás ešte viac, keď darujeme. Pracuje to obojstranne, lebo obdarované deti sa tešia, ich očká sa rozžiaria nefalšovanou úprimnou radosťou, sú milo prekvapené, niektoré od radosti skáču, tancujú a nehanbia sa za svoje city. Nás, ktorí darujeme, to napĺňa láskou, spolupatričnosťou a nádejou na lepšie časy.

Zasejme zrnko dobroty a zažime veselé a pokojné vianočné sviatky s dobrým pocitom, že sme pomohli a urobili sme niekoho aspoň na chvíľu šťastným.

Ako to funguje?
Na stromčekoch v kostole Navštívenia Panny Márie, v kaplnke sv. Heleny na Rozkvete, vo vestibule mestského úradu a vo firme Medeko nájdu záujemcovia o prípravu darčeku papierové ozdôbky s krstnými menami a vekom detí. Vyberiete si ozdôbku, kúpite užitočný darček primeraný veku a pohlaviu dieťaťa, potom ho pekne zabalíte a na balíček nalepíte ozdôbku, ktorú ste si zobrali zo stromčeka, aby sme podľa čísla darček priradili do zoznamu s adresami. Balíček položte pod niektorý z uvedených stromčekov do 13. decembra 2013. Organizátorka projektu Katarína Beranová spolu so skupinou dobrovoľníkov potom darčeky roznáša do domácností, aby sa na Štedrý deň splnilo poslanie a aby sme my boli bohatší o zrnko dobroty.

 

Úprimne všetkým ďakujeme a želáme VESELÉ VIANOCE!

OZ Za krajšiu Považskú Bystricu


ovs2012-1.jpg
ovs2012-2.jpg