Obdarovací vianočný stromček

Tento rok opäť zahajujeme úspešný projekt „Obdarovací vianočný stromček“, v ktorom pripravujeme darčeky pre deti z rodín v hmotnej núdzi, ktoré to najviac potrebujú. Veľmi sa nám darí hlavne v spolupráci s katolíckou farnosťou a niektorými miestnymi firmami, ktoré tento projekt podporujú a aktívne sa zúčastňujú prípravou darčekov.

Vianočný stromček s ozdôbkami bude v našom kostole a kaplnke od 1. adventnej nedele.

 

Ako postupovať:

Z pripraveného vianočného stromčeka si zoberieme jednu papierovú ozdôbku, na ktorej sú uvedené tieto údaje:
Číslo - patrí niekomu zo zoznamu detí z rodín, ktoré sú v hmotnej núdzi
Krstné meno
Vek
Niektoré ozdôbky budú mať aj želanie a bližšie informácie o veľkostiach. Ak nie, kúpte veci, kde veľkosť nerozhoduje alebo o trochu väčšie, deti dorastú ;-)

Podľa týchto základných údajov vyberiete a kúpite užitočný darček, podľa uváženia napr. čiapku, rukavice, šál, tričko, sveter, bundu, knihu ..., poprípade ak ide o malé dieťa aj malú hračku, všetko podľa vlastného výberu v hodnote cca 15,- EUR. Potom starostlivo zabalíte do vianočného papiera. Na vrch balíčka nalepíte tú papierovú ozdôbku, čo ste zobrali zo stromčeka, aby sa Váš darček dostal podľa zoznamu k obdarovanému na správnu adresu.

Je to veľmi krásny pocit, keď dokážete pripraviť darček pre niekoho, koho vôbec nepoznáte s láskou a ešte urobíte aj dobrý skutok. Pomáhať je ľudské a obdivuhodné. Obdarované deti sú veľmi vďačné a vážia si darčeky, ktoré dostanú.

Prosíme Vás, aby darčeky boli užitočné, praktické a primerané veku.

Hotový a zabalený darček odovzdajte naspäť do 13. decembra 2017 do 12.oo hod., aby sme mohli darčeky rozniesť s pomocou dobrovoľníkov včas, ešte pred Vianocami. Preto Vás veľmi pekne prosíme, aby sa termín odovzdania darčekov dodržal a nemuseli by sme sa potom do niektorých rodín pre neúplnosť darčekov opätovne vracať.

 

VOPRED VŠETKÝM, ČO DARČEKY PRIPRAVIA, SRDEČNÉ ĎAKUJEME A PÁN BOH ZAPLAŤ!

 

Občianske združenie ZRNIEČKA PRE SNY
Mgr. Katarína Beranová 0948 515 749

 

Stromčeky budú umiestnené:
Kostol Navštívenia Panny Márie v PB
Kaplnka Sv. Heleny na Rozkvete
Medeko
Danfoss
Mestský úrad Považská Bystrica
Thyssenkrupp - PSL
Booster - CCN


vianocny-obdarovaci-stromcek-2017-1.jpg
vianocny-obdarovaci-stromcek-2017-2.jpg