Jesenná časť Za krajšiu Považskú Bystricu

Nezabudnite, že je práve čas na výsadbu jarných kvetov – cibúľ.

Krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty môžeme vysadiť do záhonu s ostatnými kvetmi alebo trvalkami, do existujúcej skalky alebo na inú zanedbanú plochu pri škole alebo do záhradky pred domom, panelákom či firmou.

Na jar nás prvé jarné kvety očaria svojou farebnosťou, krásou a vôňou.

Treba sa poponáhľať, výsadba by mala byť hotová do konca októbra, o to skôr, lebo meteorológovia predpovedajú tuhú zimu.

Cibuľky posadíme do hĺbky 10-12 cm. Pod cibuľku dáme podľa možnosti umelé hnojivo a zasypeme hlinou premiešanou s pieskom. Na záhone necháme priestor pre letničky, ktoré budeme vysádzať na jar a miesto môžeme označiť malým kolíkom s popisom.

Do projektu sa môžu zapojiť okrem škôl aj obyvatelia mesta a priľahlé mestské časti. Výsledok uvidíme na jar, keď prvé jarné kvety budú lahodiť nášmu oku, budeme vnímať ich krásu a budeme sa tešiť z príchodu jari. Zároveň tým napĺňame myšlienku , ktorá vyplýva z tohto projektu, že naše mesto Považská Bystrica sa postupne môže stať „mestom jarných kvetov“. Je na nás všetkých, či k tomu aspoň malou mierou prispejeme zveľadením a skrášlením si nášho okolia, v ktorom žijeme, učíme sa, pracujeme a oddychujeme.

Priložme všetci ruku k dielu a výsledok sa dostaví, ak nám ešte na našom meste aspoň trochu záleží. Vopred všetkým ďakujeme , že ste sa do projektu zapojili a tešíme sa na výsledky v budúcom roku!

 

OZ Za krajšiu Považskú Bystricu