Vyhodnotenie projektu Za krajšiu Považskú Bystricu 2012

Každý pracovný deň kráčam do svojej školy a často krát si ani nevšímam okolie, je to tu také fádne, niet čo obzerať, obdivovať, poznám to tu ako svoje „boty“, ale túto jar sa stalo niečo nevšedné, všetko vyzerá iné. Je tu neuveriteľne čisto, tráva pohrabaná, upravená naberá farbu sviežej jarnej zelene. Už od vstupu do školského areálu sa na mňa doslova usmievajú jarné kvety, ktoré sme vysadili ešte na jeseň do nového záhonu. Očami zablúdim aj do kúta, kde ešte minulý rok boli zanedbané kríky, do ktorých vietor zavial papiere a odpadky z okolia areálu a dnes je tu úplne nová skalka s pestrofarebnými kvetmi jari, kvitnúcimi skalničkami a okrasnými kríkmi, ktoré dotvárajú celkový vzhľad a okolie školy. Všetko je tu iné, krajšie, upravené, pestré, farebné a nápadité. Zrazu mám pocit, že je to úplná nádhera a veľmi sa z toho teším. Veď aj ja som k tomu prispel/a/, aby to tu bolo krajšie, pretože mi na mojej škole záleží a spoločne s mojimi spolužiakmi sme tu odviedli kus dobre vykonanej práce pod vedením pedagogických pracovníkov. Teda poviem Vám, je to radosť, dobrý pocit a ešte aj pastva pre oči. Dnes sa mi kráča do školy trochu ináč, aj keď je deň skoro ako ostatné, predsa je iný. Vidím a vnímam to, čo sa tu zmenilo a mám z toho radosť. Vážim si vlastnú prácu aj prácu mojich spolužiakov, ktorú sme sem vložili a budem ju aj ochraňovať a starať sa, naďalej zveľaďovať. Nedovolím, aby nejaký výtržníci ničili to, čo niekto vytvoril pre radosť a potešenie všetkých. Kráčam s úsmevom a teším sa do svojej školy.

Našli ste sa v tom to krátkom príbehu? Zažili ste niečo podobné vo Vašej škole? Na to si dáte vlastnú odpoveď sami a podľa toho sa môžete smelo aj ohodnotiť. Stačí sa pozrieť von oknom z triedy, v ktorej sa práve učíte, alebo sa okolo seba popozerajte keď pôjdete do školy alebo zo školy. Čo vidíte? To, čo je realitou a ľahko si vyhodnotíte svoju vlastnú snahu a pracovné úsilie. Bez priloženia ruky k dielu to nepôjde, viete to sami, ale viete aj to, že sa to dá, len treba chcieť a spoločnými dobrovoľnými aktivitami to dokážete.

Vážime si dobrovoľnú prácu všetkých škôl, ktorú prejavili v tomto projekte a veríme, že v rámci možností budete v tom pokračovať, lebo vidíme veľké rezervy, ako by to mohlo byť ešte krajšie. K tomuto cieľu Vám držíme päste a veríme, že to dokážete!

To všetko robíte nielen pre svoju školu, ale aj naše mesto, na ktorom Vám určite záleží a chcete, aby sa tu žilo, učilo a pracovalo so srdcom a radostnejšie. Od niektorých škôl sme nedostali požadované fotografie, /také sú pravidlá/ preto Vás prosíme, aby ste sa v budúcnosti prezentovali tým, čo ste urobili v rámci projektu Za krajšiu Považskú Bystricu.

Vďaka patrí aj všetkým partnerom, sponzorom a Mestu Považská Bystrica, ktorí sa podieľali na realizácii a veľmi nám pomáhajú aj pri vyhodnotení tohto projektu a veríme že naďalej zostanú s nami.

Umiestnenie škôl:

  1. miesto ZŠ ROZKVET 2047, Považská Bystrica
  2. miesto ZŠ SLOVENSKÝCH PARTIZÁNOV, Považská Bystrica
  3. miesto SOŠ STROJNÍCKA, Športovcov, Považská Bystrica

Všetkým srdečne GRATULUJEME !!!

Tešíme sa na ďalšie pokračovanie projektu a prajeme všetkým zúčastnením úspešné ukončenie školského roka, krásne slnečné prázdniny a dovolenku.

OZ Za krajšiu Považskú Bystricu
Katarína Beranová