2. ročník - 2012

Vyhodnotenie projektu Za krajšiu Považskú Bystricu 2012

Každý pracovný deň kráčam do svojej školy a často krát si ani nevšímam okolie, je to tu také fádne, niet čo obzerať, obdivovať, poznám to tu ako svoje „boty“, ale túto jar sa stalo niečo nevšedné, všetko vyzerá iné. Je tu neuveriteľne čisto, tráva pohrabaná, upravená naberá farbu sviežej jarnej zelene. Už od vstupu do školského areálu sa na mňa doslova usmievajú jarné kvety, ktoré sme vysadili ešte na jeseň do nového záhonu. Očami zablúdim aj do kúta, kde ešte minulý rok boli zanedbané kríky, do ktorých vietor zavial papiere a odpadky z okolia areálu a dnes je tu úplne nová skalka s pestrofarebnými kvetmi jari, kvitnúcimi skalničkami a okrasnými kríkmi, ktoré dotvárajú celkový vzhľad a okolie školy.

Čítať viac »

8. ZŠ Rozkvet, Považská Bystrica

Táto škola dokázala veľmi veľa a ešte uvidíme neskôr, keď to všetko, čo vysadili, zakvitne. Nádvorie školy sa prebralo k životu po devastovaní osobnými autami, ktoré si tam parkovali krížom-krážom. Vodiči, otvorte lepšie oči a neničte to, čo niekto s láskou vytvoril!

Čítať viac »

5. Základná škola, Slovenských partizánov, PB

Skrášľovanie areálu je výsledkom systematickej práce celého kolektívu zamestnancov školy - všetci sa zapájame: páni školníci, upratovačky, vychovávateľka, učitelia a vedenie školy. Nie je to len o žiakoch, ale o tom, že sú usmerňovaní k pretváraniu prostredia, ktoré ich obklopuje. Je preto namieste pochvala všetkým.

Čítať viac »

Osobitná škola SNP, PB

Táto škola má veľký podiel na skrášľovaní areálu školy a bude usilovne pokračovať aj naďalej. Veríme, že to dotiahnu ďaleko. Veľká vďaka za odvedenú doterajšiu prácu!!!

Čítať viac »